FUNCTIONAL Traınıng

( FONKSİYONEL GURUP / BİREYSEL EGZERSİZ )

Exercise Council on America tarafından 2010 yılının En İyi Fitness Eğitmeni seçilen Lawrence Biscontini tarafından dizayn edilen program ile çeşitli ekipmanlarla; thera bant, medicine ball (ağırlık topları),, gym ball gibi ekipmanlarla üyelerimizi günümüzün gereksinimlerinde fonksiyonel (gündelik hayatlarında karşılaşacakları hareketlere yönelik) çok geniş bir egzersiz kütüphanesiyle çalıştırıyoruz.
Taylan Peker

Functıonal Traınıng

Bu egzersizler hem grup egzersizi hem de personal fitness trainer ile kullanılır.

ULUSLARARASI GROUP FUNCTIONAL TRAINING eğitimlerini Dünyanın 79 ülkesinde geçerliliği olan Uluslararası Sertifikalı Eğitmen Taylan Peker vermektedir.

ULUSLARARASI FONKSİYONEL DİRENÇ EGZERSİZLERİ

GARY GREY INSTITUTE (Dünyanın en önemli ve en zor girilen Anatomi-Biyomekanik-Egzersiz Üniveristesi) ve Dr. Chuck Wolff Institute tarafından son yapılan araştırmalara göre Fonksiyonel Direnç Egzersiz Planlaması ve PT Uygulamaları Programı...

Üyelerimize klişeleşmiş bilgilerinden uzaklaştırıp, bilimsel gerçeklerle uygulanan antrenman sistemi ile 60 günde 11.5 kg ve % 8 yağ oranı kaybı (doğru bir beslenme programı eşiliğinde) denenmiş ve başarılı olunmuştur.

Siz de bunu gerçekleştirmek istemez misiniz?

Bu bilimsel program bir felsefedir, bir reçete değildir. Bu felsefenin farklı vücut tipleri ve farklı sağlık durumlarına nasıl uygulanacağı mantığı ile yapılmaktadır.

Bu program ayrıca AFAA ve ACSM standartları ve önermelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Program doğru mantık ile uygulandığında; kolestrol, trigliserid, ürik asit oranlarında da oldukça yüksek iyileşme belirtilerine yardımcı olmaktadır.

Exercise Council on America tarafından 2010 yılının En İyi Fitness Eğitmeni seçilen; AFAA, ACE, ACSM Master Trainer Lawrence Biscontini tarafından dizayn edilmiş

uluslararası sertifikalı bu programda;

- Fonksiyonel Anatomi, Fonksiyonel Biyomekanik ve Postür ve hareket analizi,

- Çalıştırılması unutulan kas grupları çalışması,

- en çok sakatlık yaşanan kas grupları çalışması yapılacaktır.

FUNCTIONAL TRAINING NEDİR??

Bir şeyin yada bir kişinin yaradılış veya dizayn biçimine göre görevini yerine getirmesi.

Vücudu veya vücudun bir alanını uyarmak için en etkili olarak kullanılacak hareket ile uyarmak .

Aslında bu anlamda bakılırsa; fitness 'ta güvenlik ve sağlık prensipleri ele alındığında işe yarayan her egzersiz fonksiyonel bir egzersizdir.

Günlük hayatımızda yaptığımız tüm hareketleri daha iyi yapmamızı sağlayabilecek tüm egzersizler

Functional Training son yılların en popüler antrenman metotlarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri'nde sadece fonksiyonel egzersiz metotlarını uygulayan birçok stüdyo açılmaktadır.

Günümüzde personal trainer'lar ve fitness eğitmenleri artık vücudun biyomekaniği ve fizyolojisi ve kas sistemi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olması gerekmektedir.

Yukarı